مبل

کف مبل(نشیمن) : نکات دانستنی قبل از خرید مبلمان

کف مبل

کف مبل خوب چیست؟ عمر مفید مبل چند سال است و به چه عواملی بستگی دارد؟

کف مبل ساخته شده از فوم سرد، مهمترین عامل در تعیین راحتی و طول عمر کاناپه، مبل یا صندلی شماست. اخیراً یک نظرسنجی از صنعت مبلمان نشان داد که اکثر افراد انتظار دارند، مبلمان جدیدشان فقط 3 الی 5 سال دوام داشته باشد. این تخمین کاملا صحیح است.اما دلیل این عمر کوتاه برای اکثر افراد بسیار تعجب آور است. غالبا مشتریان کم اطلاع  که نگران دوام مبلمان خود هستند در هنگام خرید مبل ابتدا در مورد کیفیت ساخت اسکلت(کلاف) مبل، پایه و پارچه سوال می کنند. بسیاری از کلاف ها(اسکلت مبل) و پارچه های ارزان قیمت بیش از 5 سال دوام می آورند. بنابراین نشیمن یا همان کف مبل، اولین قسمت مبلمان است که همواره فرسوده می شوند و نیاز به تعویض دارند.      

تعمیر مبل
مدل مبل جدید ترک
کاناپه سه نفره سیپاریو تولید شده با فوم سرد از برند یونیک فوم (دانسیته 45 کیلویی و برگشت پذیری بالا)

جهت بازدید از فروشگاه یونیک فوم برروی لینک فروشگاه یونیک هوم کلیک کنید.

متاسفانه اکثریت تولیدکنندگان و خرده فروشان، خدمات تعویض کف مبل فرسوده یا آسیب دیده را به ندرت بر عهده می گیرند. تعویض کفی مبل نیاز به یک رویه کوبی سفارشی  دارد و می تواند هزینه بر باشد. نشیمن  اکثر مبل های فروخته شده با قیمت پایین و متوسط در 1 تا 3 سال شکل و راحتی خود را از دست می دهند و ظرف 3 الی 5 سال نیاز به تعویض دارند.

 • سه روش پایه در ساخت نشیمن(کفی مبل) برای اغلب کاناپه ها و مبل های فروخته شده در دنیا وجود دارد.
 1. فوم
 2. فنرهای کویل
 3. کرک و پر

بسیاری از نشیمن مبل ها با استفاده از ترکیب یک یا دو ساختار بالا ساخته می شوند.

غ

 فوم متداول ترین نوع کف مبل است که در چندین تراکم(دانسیته-چگالی) مختلف موجود است.

در هر چگالی فوم  طیف گسترده ای از سفتی موجود است. اگرچه اکثر مردم فکر می کنند که تراکم(چگالی) فوم و سفتی فوم مترادف هستند اما در واقع بسیار متفاوت هستند. بیشتر تولیدکنندگان مبل معمولاً 4 الی 5 تراکم متداول برای نشیمن کف مبلمان مسکونی (25 الی 45 کیلویی)  استفاده می کنند. این عدد وزن (به کیلوگرم) در یک متر مکعب فوم را نشان میدهد.هر یک از این تراکم های مختلف ممکن است در یک یا  چند سفتی مختلف از بسیار نرم تا بسیار محکم در دسترس باشد.

طول عمرنشیمن فوم در درجه اول به تراکم و ضخامت کف بستگی دارد. عامل مهم دیگر داشتن فوم با انعطاف پذیری بالا(HR) است. به این معنی که نشیمن فوم  بعد از استفاده  و فشرده شدن شکل خود را بهتر بازیابی می کند.

تعداد دفعات استفاده و نیز سایز افراد بر طول عمر نشیمن مبلمان تأثیر خواهد گذاشت. درواقع  سفتی  بالشتک کف مبل، در طول عمر مورد انتظار نشیمن تأثیر بسیار کمی می گذارد. اما از آنجا که اکثر مصرف کنندگان “سفتی” را با دوام فوم برابر می دانند ، اغلب  تامین کنندگان فوم  محصولی با ویژگی های زیر را تولید می کنند: 

  • کم چگالی 
  • ارزان قیمت 
  • بسیار سفت
  •  سبک وزن

متاسفانه با وجود نشیمن کم چگال ، این احساس “محکم بودن” خیلی طولانی نخواهد شد. فوم های مورد استفاده در نشیمن صندلی برای مبلمان مسکونی با قیمت متوسط و ارزان عموماً دارای تراکم(چگالی) در حدود 25 الی 30 کیلویی  است.

رابطه چگالی و سفتی فوم با عمر مفید و هزینه نشیمن مبلمان

در مبلمان هرچه چگالی فوم بیشتر باشد هزینه کف نشیمن بیشتر خواهد بود. تغییرات در سفتی معمولاً بر هزینه تأثیر نمی گذارد.                   

 همچنین فوم HR (High Resilience)  نسبت به فوم های غیر HR گرانتر است. 

منظور از HR برگشت پذیری بالای فوم است. بیشترین تراکم نشیمن کف برای مبلمان مسکونی که در ایران  فروخته می شود چگالی30 (کیلوگرم بر متر مکعب) است. نشیمن مبلی که با عنوان “دانسیته بالا” و بدون ذکر کردن مقدارعددی چگالی، توسط فروشندگان مبل توصیف می شود، معمولاً دارای تراکم 30 کیلویی است.

در حالی که می توان انتظار داشت که یک قطعه  نشیمن فوم با ضخامت 10 سانت ساخته شده با فوم 30 کیلویی و HR (قابلیت انعطاف پذیری بالا) با استفاده متوسط، حدود 2 سال دوام بیاورد. قبل از اینکه کف توانایی بازگشت خود را از دست بدهد و شکل  اولیه خود را از دست بدهد. همچنین می توان انتظار داشت که یک قطعه فوم با ضخامت 12 سانت، ساخته شده با فوم HR (انعطاف پذیری بالا) و تراکم 30 کیلویی  با استفاده متوسط ، 3 سال دوام بیاورد. قبل از اینکه نشیمن توانایی بازگشت خود را از دست بدهد و شکل اولیه خود را از دست بدهد.

بالشتک های فوم معمولاً تا چند سال دیگر پس از آغاز روند خرابی همچنان قابل استفاده خواهند بود. فوم هایی که قابلیت انعطاف پذیری بالایی ندارند با سرعت بیشتری خراب می شوند. گاهی اوقات پس از  مدت یک سال از  زمان خرید مبلمان،  بسیاری از کاناپه هایی که با کف (تراکم 25 کیلویی) ارزان تر (و وزن سبک تر)   فروخته می شوند  با سرعت بیشتری شروع به خراب شدن می کنند.

شرکت یونیک فوم تولید کننده فوم سرد انعطاف پذیر با استاندارد کیفی اروپا، دارای چگالی 45 کیلویی و در نرمی و سفتی های دلخواه، آماده خدمت رسانی  به مشتریان عزیز می باشد. 

جهت بازدید از محصولات مبلی و همچنین فوم های قالبی در اندازه های مختلف  تولید شده توسط شرکت یونیک فوم می توانید به لینک محصولات مراجعه کنید و جهت تماس با بخش فروش بر روی لینک ارتباط با ما کلیک کنید.

 

 

صندلی آشپزخانه ونیز – تمام فوم

4,490,000 تومان
صندلی آشپزخانه مدرن ونیز ساخته شده از چارچوب(اسکلت) فلزی، پر شده با فوم پلی اورتان و روکش شده با پارچه  و چرم با کیفیت است.
 • ارتفاع (h): 74 سانتی متر، طول (l): 63 سانتی متر، عرض (w): 51 سانتی متر، ارتفاع صندلی: 43 سانتی متر
 • جنس فریم: فلز
 • پرکننده: فوم پلی اورتان (فوم سرد یونیک فوم) دانسیته 45 کیلویی استانداد اروپا
 • روکش: چرم، چرم گاوی، پارچه نساجی مبلی
مبل راحتی
ست 3 نفره ست 3 نفره = دو نفره(1 عدد) + یک نفره(1 عدد)
ست 4 نفره ست 4 نفره = سه نفره(1 عدد) + یک نفره(1 عدد)
ست 5 نفره ست 5 نفره = سه نفره(1 عدد) + یک نفره(2 عدد)
ست 6 نفره ست 6 نفره = دو نفره(2 عدد) + یک نفره(2 عدد)
ست 7 نفره ست 7 نفره = سه نفره(1 عدد) + دو نفره(1 عدد) + یک نفره(2 عدد)
+2
ست 8 نفره ست 8 نفره = سه نفره(2 عدد) + یک نفره(2 عدد)
ست 9 نفر ست 9 نفره = سه نفره(1 عدد) + دو نفره(2 عدد) + یک نفره(2 عدد)

مبل راحتی لارا

13,500,000 تومان40,500,000 تومان

مبل راحتی لارا

ست مبل راحتی لارا دارای  قابلیت استفاده در فضای مدرن و کلاسیک می باشد. همچنین با انتخاب پارچه و رنگ متناسب با هر محیط (کلاسیک ،مدرن) هماهنگ می گردد.
 • تولید کننده : یونیک فوم
 • تحویل 21 روزکاری
 • هزینه ارسال: به روش پس کرایه
 • کفی مبلمان : فوم سرد 45 کیلویی یونیک فوم

لطفا ترکیب ست مبلمان خود را از گزینه های زیر انتخاب نمایید

مبل استیل جدید مدل آدریس

مبل استیل مدل آدریس

قابلیت استفاده در فضای مدرن و کلاسیک را داراست. همچنین با انتخاب پارچه و رنگ متناسب با هر محیط (کلاسیک ،مدرن) هماهنگ می گردد.
 • تولید کننده : مبلمان ثمین (صادراتی)
 • مدل کالا : FHE02S110
 • تحویل 21 روزکاری
 • هزینه ارسال: به روش پس کرایه
 • کفی مبلمان : فوم سرد یونیک فوم

مبل استیل مدل آدریس

توضیحات و کاربرد

ست کامل این مدل شامل چهار عدد مبل تک نفره،یک عدد کاناپه 3نفره،یک عدد میز جلو مبلی ،دو عدد میز کنار مبلی ،هشت عدد صندلی و یک عدد میز غذاخوری هشت نفره می باشد

قابلیت استفاده در فضای مدرن و کلاسیک را داراست.که با انتخاب پارچه و رنگ متناسب با هر محیط(کلاسیک ،مدرن)هماهنگ می گردد

موارد استفاده:

منازل مسکونی،لابی هتل ها و برج های مسکونی و تجاری

ویژگی های بارز محصول:

لوکس و بادوام و قابل استفاده در سالنهای بزرگ ومجلل

مشخصات فنی

سبک طراحی:

ایرانی باالهام از منبت و نقوش ایتالیایی

نوع چوب: راش گرجستان

نوع رنگ:

این مدل در دو رنگ پوششی تولید میگردد

1-آکرولیک ورق طلای ژله ای محصول کشور ایتالیا

2-پلی یورتان محصول کشور ترکیه

نوع رویه کوبی:

در نشیمن صندلی های این مدل از فوم های سرد قالبی ( شرکت یونیک فوم) با مواد ساخت کشور کره جنوبی استفاده می شود. در مبل ها ترکیبی از فوم ،فنر پاکتی و پلی یورتان استفاده می شود. اسفنج های مورد استفاده در تکیه گاه این مدل مربوط به برند ابر شمال تنها دارنده نشان استاندارد با مواد تحت لیسانس کشور آلمان در ایران می باشد.

مبل ساده و شیک راحتی ماکان

37,160,000 تومان
ست مبل راحتی ساده و شیک ماکان دارای  قابلیت استفاده در فضای مدرن و کلاسیک می باشد. همچنین با انتخاب پارچه و رنگ متناسب با هر محیط (کلاسیک ،مدرن) هماهنگ می گردد.
توجه: قیمت پیش فرض برای ست هفت نفره می باشد(سه نفره+دو نفره+دو عدد مبل تک). در صورت عدم نمایش قیمت ست های مختلف لطفا با کامپیوتر و یا گوشی دیگری ترجیحا اپل وارد سایت شوید به علت مشکل نرم افزاری برخی از گوشی های سیستم عامل اندروید ست های مختلف و قیمت ها را نمایش نمی دهند پشتیبانی سایت یونیک هوم

صندلی رستوران و نهار خوری فلورانس – تمام فوم

4,690,000 تومان
صندلی رستوران و نهار خوری فلورانس - تمام فوم صندلی فلورانس ویژه رستوران و هتل، سالن اجتماعات، نهار خوری منزل و آشپزحانه، یک انتخاب دوست داشتنی برای طراحی داخلی می باشد ساخته شده توسط گروه تولیدی یونیک فوم:
 • جنس فریم: اسکلت فلزی مقاوم
 • پرکننده قالب صندلی: فوم پلی یورتان (فوم سرد یونیک فوم) دانسیته 45 کیلویی استانداد اروپا
 • روکش: چرم، چرم گاوی، پارچه نساجی مبلی
 • ارتفاع (h): 74 سانتی متر، طول (l): 63 سانتی متر، عرض (w): 51 سانتی متر، ارتفاع صندلی: 43 سانتی متر

مبل یک نفره چسترفیلد

4,990,000 تومان

مبل یک نفره چسترفیلد

 مبل یک نفره  راحتی دارای  قابلیت استفاده در فضای مدرن و کلاسیک می باشد. همچنین با انتخاب پارچه و رنگ متناسب با هر محیط (کلاسیک ،مدرن) هماهنگ می گردد. همه چیز مهیای یک خرید ایده آل است. مبل یک نفره  راحتی مدل چسترفیلد، طراحی خاص با دسته های تمام پارچه، پایه های چوبی در رنگ های قهوه ای،سفید،طلایی .. و فوم سرد یونیک فوم با گارانتی 5 ساله، دارای 24 ماه خدمات پس از فروش بدون قید و شرط 
 • تولید کننده : یونیک فوم
 • تحویل 21 روزکاری
 • هزینه ارسال: به روش پس کرایه
 • کفی مبلمان : فوم سرد 45 کیلویی یونیک فوم