مبل

پنج راز بسیار مهم برای خرید مبلمان با کیفیت بالا

تعمیر مبل
وقت خود را در پیدا کردن حراج ها و تخفیف های ویژه فروش مبلمان در اینترنت هدر ندهید. اگر واقعاً به دنبال یک خرید ارزشمندهستید، باید همه پارامترهای مختلف خرید خود را در نظر بگیرید. متأسفانه، قیمت شاخصه خوبی برای کیفیت یا ارزش مبلمان خریداری شده نیست.

راز شماره 1 : چگونه با قیمت مناسب خرید کنیم

اگر در یک فروشگاه اشتباه خرید کنید ممکن است هزینه زیادی را برای کالای بی کیفیت پرداخت کنید و یا ممکن است از یک کالای با کیفیت خوب به خاطر دوست نداشتن ظاهر فروشگاه چشم پوشی کنید! نکته مهمی که باید هنگام خرید مبلمان به خاطر بسپارید این است که ابتدا آنچه را که واقعاً می خواهید مشخص کنید و سپس آن را از فروشگاه مناسب تهیه کنید.

 چگونه فریب نخوریم؟ فروشگاه های مختلف مبلمان، مدل های مشابه را با قیمت های کاملا متفاوت ارائه می کنند. سه دلیل احتمالی وجود دارد که شما ممکن است با چنین شرایطی روبرو شوید:

 1. اولین پاسخ واضح این است که صرفاً یک فروشگاه، قیمت بالاتری را برای کالاهای خود اعلام می کند.
 2. دلیل دوم این است که قیمت کالا دریک فروشگاه، شامل خدماتی بیشتر همچون خدمات طراحی رایگان و تحویل رایگان نیز می شود، که در قیمت فروشگاه دیگر چنین خدماتی لحاظ نشده است.
 3. سومین دلیل ممکن از همه ترسناک تر باشد. تولیدکنندگان مبلمان اغلب شرایط فروش ویژه یکدیگر را کپی می کنند. در چنین مواقعی، تولید کنندگان برخی از خصوصیات کیفی غیر قابل روئیت بکاررفته در نمونه اصلی مبلمان را حذف می کنند! از آن بدتر، ممکن است مبلمان با بهترین کیفیت و ضعیف ترین کیفیت هر دو با یک قیمت ارائه شود! (این به معنای سود بیشتر برای فروشنده است). تا زمانی که نمی دانید چگونه تفاوت کیفیت محصولات فروشگاهی را تشخیص دهید، به راحتی ممکن است قیمت مبلمان با کیفیت بالا را برای مبلمان بی کیفیت پرداخت کنید.
چسترفیلد کلاسیک
کاناپه سه نفره سیپاریو تولید شده با فوم سرد از برند یونیک فوم (دانسیته 45 کیلویی و برگشت پذیری بالا) جهت بازدید از فروشگاه یونیک فوم برروی لینک فروشگاه یونیک هوم کلیک کنید.

راز شماره  2 : آیا خرید از یک برند مشهور معادل خرید مبلمان با کیفیت خوب است؟

همانطور که می دانید صرفا خرید از یک برند مشهور تضمینی برای دستیابی به بهترین کیفیت نیست. به عنوان مثال، وضعیتی را تصور کنید که یک تولید کننده بازار، مبلمان اتاق خواب تولید می کند و برای رسیدن به فروش حداکثری به طیف گسترده ای از نمایشگاه های مبلمان، دسته بندی هایی برای محصولات خود قرار می دهد:  

 1. با کیفیت خوب
 2. برخی با کیفیت بهتر
 3. و برخی در بهترین کیفیت

بنایراین تا زمانی که نمی دانید چگونه تفاوت ها را تشخیص دهید، ممکن است فریب بخورید و هزینه زیادی بابت خرید مبلمان از یک نام تجاری شناخته شده اما با کیفیت پایین تر پرداخت کنید.

راز شماره 3 : سوال درست را بپرسید!!

رون بارتکوفسکی، مدیر انبار مبلمان در ایالت ایلینوی آمریکا می گوید، 67 درصد از کسانی که مبلمان چوبی خریداری کرده اند و بیش از 80 درصد از کسانی که مبل راحتی(تمام پارچه) خریداری کرده اند، در واقع نمی دانستند چه نوع کیفیتی را خریداری می کنند(مجله اسنایدر).

وی می گوید: “کاری که آنها به نظر می رسد انجام می دهند این است که بر مبنای ظاهر خرید می کنند و نه کیفیت”!! درحالی که خرید مبلمان سومین خرید گران قیمت افراد بعد از مسکن و خودرو است و متاسفانه افراد هنوز دانش کمی در مورد آن دارند”.

از آنجا که آنها نمی دانند چه چیزی را دریافت می کنند، چگونه می توانند بفهمند که آیا برای این کار بهای خوبی پرداخت می کنند یا خیر!؟ یافتن اطلاعات مربوط به سابقه تولید کنندگان مبلمان تقریباً غیرممکن است، تعداد بسیار زیادی تولید کننده کوچک و بزرگ مبلمان وجود دارد.

مصرف کنندگان باید به اعتبار خرده فروش(نمایشگاه مبل) اعتماد کنند.

برای جلوگیری از پرداخت پول  بیش از حد برای مبلمان، سوالات صحیح را بپرسید و مقداری از دانش مبلمان خود را تقویت کنید. چیزی که باید جستجو کنید بدین صورت می باشد:

 کشوها(دراورها) را چک کنید

 • برای ست اتاق خواب ، ست اتاق ناهار خوری و صنایع چوبی کوچک، به چگونگی متناسب بودن همه قسمت ها با یکدیگر نگاه کنید. اگر بیش از 5 میلیون تومان هزینه می کنید ، به زیرقطعه نگاه کنید تا کیفیت چوب را ببینید.
 • در قطعات چوبی دارای کشو، به نحوه آویزان شدن کشوی باز شده توجه کنید. در صورت کج شدن به سمت پایین یا اطراف،می توان کیفیت پایین تولید کننده را خیلی سریع  تشخیص داد. وزن کشوها را حس کنید. کشوهای سرویس چوبی با کیفیت بالا دارای حس سنگینی، تراز و مستحکم بودن نسبت به خود هستند. کشوها باید به راحتی کار کنند و در هنگام کشیده شدن گیرنمی کنند.
 • کشوی بالایی را بیرون آورده و بررسی کنید که داخل آن ناصافی دارد یا خیر. فضای داخلی خشن کشو نشانگر کیفیت پایین است. آیا داخل کشو به همان تمیزی روی کابینت ساخته شده است؟ معمولا در مبلمان سطح بالا چوب استفاده شده در قسمت کشوها ازنوع کم کیفیت تر نمی باشد.
 • در سرویس های اتاق خواب و غذاخوری با کیفیت بالا ، ریل کشویی سنگین ، کامل باز شونده و ریل های آرام بند صامت نصب می شود.اما  مبلمان با کیفیت کمتر ممکن است فقط از ریل های مرکزی استفاده کنند که ترکیبی از چوب و فلز است.
 • حتی تولیدکنندگان  صاحب برند تجاری نیز بعضی اوقات از ورق های ام دی اف (MDF) استفاده می کنند و روی آن را با کاغذی چاپ شده ازعکس چوب واقعی می پوشانند. اگر ندانید واقعا به دنبال چه چیزی هستید، به راحتی می توانید فریب بخورید.

ببینید چه کسی از گارانتی پشتیبانی می کند

گارانتی بسیاری از تولیدکنندگان رده پایین در مبلمان چوبی فقط شکاف و ترک خوردگی را به مدت یک سال پوشش می دهد. تولید کنندگان بهتر ممکن است تا پنج سال گارانتی ارائه دهند.اما فقط بهترین تولیدکنندگان، ضمانت مادام العمر به شما ارائه می دهند و خیال شما را راحت می کنند!

مصرف کنندگان باید بررسی کنند که آیا گارانتی تولید کننده دارند یا گارانتی نمایشگاه مبل. اگر در قسمت پایین قرارداد فروش با عبارت بسیار کوچک “فقط به آدرس اصلی” نوشته شده باشد ، در صورت انتقال ، ضمانت شما باطل می شود. این می تواند بسیار فریبنده باشد. مراقب باشید!

راز شماره 4: 13 نکته سریع برای کنترل کیفیت

 1. فضای داخلی کشو باید به هنگام لمس کردن صاف ، ماسه ای و مهر و موم شده باشد.
 2. ضخامت قفسه های شیشه ای باید حداقل 3.5 سانت و شیارهای صفحه ای داشته باشد.
 3. صفحه نمایش بهتر و کابینت های چینی باید دارای نور هالوژن یا فلورسنت ، سوئیچ های خط و رئوستات باشند.
 4. تولیدکنندگان سطح بالا از مواد اولیه سنگین تر ، قابل توجه تر و تزئینی استفاده می کنند.
 5. لولاها را بررسی کنید تا مطمئن شوید از نظر ایمنی کاملاً محکم هستند و آیا از پس سنگینی درب برمی آیند.
 6. صفحه پشتی روی بهترین وسایل چوبی ، مقوا یا تخته فیبر روی کالای با کیفیت پایین تر خواهد بود. همچنین بررسی کنید که صفحه پنل پشتی به جای اینکه به لبه های پشتی میخ شده باشد ، داخل قاب قرار دارد یا نه ، زیرا این روش به ثبات کلی کمک زیادی می کند.
 7. خواسته شما از این قطعه چوبی، یک پرداخت رنگ تمیز و عمقی است، که لزوماً براقیت بالایی نداشته باشد. درجه براقی هیچ ارتباطی با کیفیت پرداخت رنگ ندارد.از فروشنده بپرسید آیا پرداختکاری رنگ در برابر آب و مواد شوینده خانگی مقاوم است؟
 8. بررسی کنید که زیر پایه های میزها و صندلی ها دارای گل میخ باشند. گل میخ ها به شما در جابجا کردن راحت مبلمان ، محافظت از کفپوش(چوب،لیمنت،پارکت) ، فرش یا موکت کمک می کنند.
 9. هر زمان که قصد خرید میز نهار خوری دارید، گوشه ای از میز را با دستان خود گرفته و سعی کنید آن را حرکت دهید. اگر شما شاهد تکان خوردن های شدید باشید، باید در خریدتان احتیاط کنید.در این حالت یا پایه ها به درستی محکم نشده اند و یا مونتاژ پایه ها دارای طراحی مهندسی ضعیفی است.
 10. صفحه روکش میز های شیشه ای باید از شیشه سکوریت(حرارت دیده،سخت شده) ساخته شده و ضخامت آن بین 1.3 تا 1.6 سانتیمتر باشد. شیشه های رومیزی قاب شده در چوب میبایست حداقل دارای ضخامت 1 سانتی متر باشند.
 11. و اما هر زمان که قصد خرید تخت خواب دارید،ابتدا کنار تخت بایستید و سعی کنید تخت را تکان دهید. تخت خوابهای با کیفیت بالا ثابت می مانند و در برابر تکان خوردن مقاوم هستند.
 12. به دنبال میز ناهار خوری بگردید که عرض آنها بین 30 تا 50 سانتیمتر باشد و مزیت بزرگ و کوچک شدن داشته باشند(شامل دو صفحه چوبی که از دو طرف به سمت پایین جمع می شوند).زمانی که این میز کاملاً کشیده شود، جلوه کامل تری پیدا می کند.
 13. بپرسید چه نوع اسلاید میز روی میزهای غذاخوری قابل ارتقا استفاده می شود. اسلایدهای کششی چوبی افراشته یا سنگ افرا یا اسلایدهای اکولایزر دنده ای بهترین هستند. این مهم مخصوصاً در میزهایی که تا 24 اینچ یا بیشتر امتداد دارند بسیار مهم است.

راز شماره 5: با یک شخص تجارت کنید – نهادی بی نام و چهره نیست

با خرده فروشی که می توانید به او اعتماد کنید و همیشه از محصولات خود پشتیبان تهیه می کند ، رابطه برقرار کنید. هیچ چیز ناامیدکننده ای از خرید یک مبلمان گران قیمت ، داشتن مشکلی با آن و سپس دور زدن هنگامی که با خرده فروش تماس می گیرید وجود ندارد.

من به این نوع رفتار با مشتری اعتقادی ندارم. من می فهمم که شما برای پول خود سخت کار می کنید. شما شایسته دریافت بهترین ارزش دلار خود هستید. بخشی از این ارزش مراقبت از گارانتی یا هر مسئله دیگری است که ممکن است داشته باشید.

لطفا من را سو تفاهم نکنید. مبلمان ما از کیفیت بالایی برخوردار است. ما مشتری های زیادی نداریم که هرگز با مشکلی روبرو شوند. هیچ کس کامل نیست. من اولین نفری خواهم بود که اعتراف می کنم بنابراین اگر سوالی در مورد شما وجود دارد ، ما بلافاصله و به درستی از آن مراقبت خواهیم کرد.

 

 

 

مبل راحتی مدرن مدل وستو
کاناپه سه نفره سیپاریو تولید شده با فوم سرد از برند یونیک فوم (دانسیته 45 کیلویی و برگشت پذیری بالا) جهت بازدید از فروشگاه یونیک فوم برروی لینک فروشگاه یونیک هوم کلیک کنید.